Nov 27, 2018 2699
Reported by kaik

Kampania zwracająca uwagę na zdrowie psychiczne

PHE rozpoczyna nową kampanię zachęcającą ludzi do zatroszczenia się o swoje zdrowie psychiczne, tak jak troszczą się o zdrowie fizyczne. Blisko trzy czwarte mieszkańców regionu East Midlands mówi, że często lub raz na pewien czas doświadcza niepokoju, przygnębienia, ma problemy ze stresem lub snem. Nowy przewodnik online pomoże ludziom podjąć kroki mające na celu...

Public Health England (PHE) zachęca dorosłych do dbania o swoje zdrowie psychiczne na równi ze zdrowiem fizycznym w ramach kampanii Every Mind Matters.

Nowa kampania podkreśla, że podczas gdy każdy z nas może czuć stres, niepokój i przygnębienie oraz mieć problemy ze spaniem, istnieją proste działania, które można podjąć, aby sobie z nimi poradzić i zapobiec pogorszeniu się objawów.

Kampania zachęca do zapoznania się z przewodnikiem Every Mind Matters, bezpłatnym źródłem online zaakceptowanym przez NHS. Zapewnia on porady ekspertów, praktyczne wskazówki i doświadczenia prawdziwych osób dotyczące tego, jak poradzić sobie ze wspomnianymi problemami.

Co roku w Anglii mniej więcej jedna osoba na cztery doświadcza problemu dotyczącego zdrowia psychicznego a odsetek możliwych do zdiagnozowania chorób psychicznych wzrósł o 20% przez ostatnie 20 lat.

Nowe badanie pośród osób dorosłych w regionie East Midlands, przeprowadzone dla PHE, pokazuje też, że prawie trzy czwarte (73%) osób w regionie East Midlands często lub od czasu do czasu doświadcza któregoś lub kilku z takich problemów jak przygnębienie, niepokój, stres czy problem ze snem.

Stres pojawiał się najczęściej, gdyż ponad połowa (55%) respondentów doświadcza go często lub od czasu do czasu, w porównaniu do 54% w przypadku bezsenności, 47% w przypadku przygnębienia oraz 41% w przypadku niepokoju.

Badanie pokazało też, że ponad dwie trzecie (69%) dorosłych w regionie East Midlands twierdzi, że co tydzień robią coś dla zdrowia fizycznego, a mniej niż połowa (47%) mówi, że tak samo regularnie dba o zdrowie psychiczne.

Liczby te podkreślają, jak ważne jest, aby pomóc ludziom lepiej rozumieć oraz podejmować decyzje dotyczące ich zdrowia psychicznego.
Dobre zdrowie psychiczne może poprawić nasze samopoczucie i pomóc nam lepiej funkcjonować, zapewnić pozytywne relacje z otaczającymi nas ludźmi oraz pomóc w radzeniu sobie z trudnościami teraz i w przyszłości. Z biegiem czasu dobre zdrowie psychiczne może też zredukować ryzyko problemów ze zdrowiem fizycznym.

Anna Bialous-Griffiths, psycholożka, psychoterapeutka, coach i trenerka rozwoju osobistego z East Midlands, powiedziała: „W polskiej społeczności zaobserwować można społeczne piętno oraz wstyd związane ze zdrowiem psychicznym, ważne więc jest, abyśmy nie bali się o nim rozmawiać, ale zrozumieli, że w związku z presją, jakie niesie współczesne życie, normalne jest, że dokuczają nam takie problemy jak stres, niepokój, przygnębienie i problemy ze snem. Kiedy jednak będą się one pojawiać częściej, mogą przekształcić się w poważniejszy problem. Chciałabym zachęcić polską społeczność do troski o zdrowie psychiczne i podjęcie prostych działań, które pomogą poradzić sobie z pewnymi problemami (lub zapobiec im), zanim staną się poważniejsze.”
Przewodnik Every Mind Matters zapewnia też wsparcie w przypadku lęku społecznego, traumy, obsesji, zachowań kompulsywnych i atakach paniki oraz dostarcza informacji osobom, które chcą pomóc przyjaciołom, członkom rodziny oraz współpracownikom, którzy doświadczają problemów związanych ze zdrowiem psychicznym.

Kampania Every Mind Matters powstała przy współpracy z wiodącymi organizacjami charytatywnymi, naukowcami oraz lekarzami praktykami i jest popierana przez czołowych ekspertów od zdrowia psychicznego.
Jest promowana pośród dorosłych w regionie Midlands za pomocą reklam w telewizji, radiu i internecie oraz wspierana przez partnerów z sektora publicznego, organizacje charytatywne i partnerów komercyjnych.
Aby uzyskać dostęp do platformy cyfrowej Every Mind Matters, w tym do materiałów wideo z udziałem ekspertów, a także stworzyć własny plan działania, który pomoże Ci zadbać o zdrowie psychiczne, odwiedź: https://www.nhs.uk/oneyou/every-mind-matters/

Comments

kaik zdrowie psychiczne jest ważne :) zwłaszcza jak się aktualizuje, poprawia i grzebie w bebechach działającej strony i czasem coś nie chce działać -  a to jest test komentarza :)
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... showing 1 of 1 load more comments

Recommended

Health

Kampania zwracająca uwagę na zdrowie psychiczne

PHE rozpoczyna nową kampanię zachęcającą ludzi do zatroszczenia się o swoje zdrowie psychiczne, tak jak troszczą się o zdrowie fizyczne. Blisko trzy czwarte mieszkańców regionu East Midlands mówi, że często lub raz na pewien czas doświadcza niepokoju, przygnębienia, ma problemy ze stresem lub snem. Nowy przewodnik online pomoże ludziom podjąć kroki mające na celu... Nov 27, 2018 2699 kaik

Most viewed news