100 rocznica niepodległości Polski

Każdy Polak na pewno wie i w sumie żaden to news, że jutro 11 listopada 2018 roku wypada 100 rocznica niepodległości. Cała ekipa ML składa wszystkim największe życzenia.

Mimo wielu podziałów, których nie sposób nie zauważyć jest coś co nas łączy jesteśmy Polakami i chociaż od czasu do czasu w złości i zawiłości dziwnych klimatów odmawiamy sobie tej polskości to i tak nic tego nie zmieni.

100 lat minęło odkąd w 1918 po 123 latach! "nieistnienia" uzyskaliśmy wolność, niepodległość i istnienie na mapie świata.

Co prawda w czasach 39-89 Polska była ofiarą napaści niemieckiej, a później okupacji rosyjskiej to jednak istniała ona w postaci rządu na uchodźstwie oraz pod okupacją istniała jako kraj. Wcześniej przez 123 lata kompletnie nie było nas jako kraju na mapie.

Można sobie tylko wyobrażać życie tych ludzi, naszych przodków co marzyli o tym by być wolnym w wolnym kraju. Rodziców opowiadających swoim dzieciom o tym, że są Polakami, ale nie mogą o tym nikomu mówić bo grozi za to kara.

Obecnie żyjemy w innych czasach, w wolnej Polsce w wolnej od wojen (ale nie problemów) Europie, jesteśmy tym bogatym 1% świata (zarobki około 25 000 GBP rocznie - statystycznie) i mimo iż w zasadzie to w porównaniu z bogatymi krajami na zachodzie jeszcze trochę nam brakuje to z perspektywy czasu wygląda na to, że idziemy w dobrym kierunku.

Tak więc jutro w Polsce odbędą się uroczystości oraz wszelkiego rodzaju marsze, spotkania, wydarzenia właśnie z okazji. Na świecie już zaczęto oświetlać budynki na biało czerwono.

Życzymy wszystkim czytelnikom wszystkiego najlepszego z okazji naszego pięknego święta, cieszmy się nim z całego serca wielu naszym przodkom nie było to dane.

W Coventry jutro tj 11.11.2018 o 21:00 w kinie Odeon można zobaczyć film o polskich pilotach z dywizjonu 303.

Poza tym z okazji 100 lecia niepodległości nakręcono taki oto spot z Melem Gibsonem.

More in kultura

Kultura
11 Nov 2018
50 Wyświetleń

100 rocznica niepodległości Polski

Każdy Polak na pewno wie i w sumie żaden to news, że jutro 11 listopada 2018 roku wypada 100 rocznica niepodległości. Cała ekipa ML składa wszystkim największe życzenia.