Hinduistyczne święto światła, czyli Diwali w cieniu tragedii i kontrowersje z tym związane

Włączenie świateł Diwali oczekiwane od jakiegoś czasu to co roku duże wydarzenie oraz radość, jednak w tym roku niestety odbyło się ono w cieniu wielkiej tragedii.

Nie milkną komentarze, w tej kontrowersyjnej sprawie. Wiele osób, także związanych ze świętem, jest zdania, że oczekiwane i planowane włączenie świateł powinno zostać przeniesione na inny dzień ze względu na tragiczne wydarzenia z soboty.

Tak się jednak nie stało i impreza odbyła się dzisiaj. Członek parlamentu Keith Vaz podkreślił, że właśnie w tym smutnym czasie to święto nabiera ważnego znaczenia. Na załączeniu świateł zebrały się dziesiątki tysięcy ludzi i w trakcje wydarzenia oddano cześć ofiarom katastrofy.

Keith Vaz ze sceny wypowiedział się w sprawie śmierci jego przyjaciela Vichai Srivaddhanaprabha, który zginął w tragedii. Dodatkowo wspomniał śmierć członka urzędu miasta w Leicester Mo Chohan, oraz wypowiedział się w sprawie wczorajszej strzelaniny w synagodze w USA.

Zgodnie z tradycją zostało włączone 6000 świateł oraz pokaz sztucznych ogni. Dodatkowo odbyły się także występy tancerzy z Bollywood oraz Indyjskich muzyków.
Diwali w Leicester to największe tego typu impreza poza Indiami. W środę 7 listopada będzie także obchodzony Diwali Day.
Wiadomości

Kultura
11 Nov 2018
20 Wyświetleń

100 rocznica niepodległości Polski

Każdy Polak na pewno wie i w sumie żaden to news, że jutro 11 listopada 2018 roku wypada 100 rocznica niepodległości. Cała ekipa ML składa wszystkim największe życzenia.