Ryanair zawiesza odprawy online na 12 godzin ze względu na aktualizacje

Pasażerowie przewoźnika z Dublinu nie będą mogli skorzystać z usług online takich jak odprawa, czy edycja rezerwacji. Wszystko to przez przewidywaną aktualizację systemu.

Strona internetowa, oraz aplikacja mobilna mają być zawieszone na 12 godzin zaczynając od godziny 17:00 w środę oraz z planowanym zakończeniem o 5:00 w czwartek.

Oczywiście osoby zainteresowane potencjalnie dotknięte udogodnieniami zostały poinformowane o zawieszeniu systemu na czas prac.

Jedyną kontrowersją w tej sytuacji jest, brak zawieszenia kary za brak odprawy, na czas trwania prac. Kara ta w wysokości 55 funtów jest naliczana na pasażera jeśli nie odprawi się on online w czasie pomiędzy 48 godzinami, a dwiema godzinami przed planowanym lotem - odprawa jest wtedy dokonywana na lotnisku i naliczana jest wspomniana kara.

Na obecną chwilę przewoźnik nie odniósł się do tej kwestii, nie wiadomo jak będą rozwiązywane ewentualne przypadki, w których pasażerowie z różnych powodów nie otrzymali informacji na czas i będą zmuszeni odprawić się na lotnisku.

Wiadomości