3 tys. domów może powstać na miejscu przetrzymywania pocisków jądrowych

Placówka St George's Barracks w North Luffenham, Rutland, ma zostać zamknięta do 2021 roku, a teren, na którym znajdują się baza wojskowa sprzedany.

Rutland County Council ogłosiła, że chce na 300 hektarach zajmowanych przez wojsko stworzyć "wioskę ogrodową" (oryginał: "garden village"), której 60% stanowić będą tereny zielone. W ramach projektu miałaby także powstać szkoła i przestrzeń społeczna, a także park i obiekty sportowe. Do tego planuje się budowę 3 tys. domów, a 14 hektarów ma być przeznaczone na miejsca pracy.

Teren, o którym mowa był wcześniej znany jako RAF North Luffenham i od czerwca 1958 roku jest to miejsce składowania pocisków nuklearnych. Na terenie znajdują się trzy wyrzutnie, z których pocisków nuklearne Thor w trakcie Zimnej Wojny były skierowane w Rosję. Miejsca te zostały wpisane na listę zabytków, przez co nie mogą zostać przeniesione. Lokalne władze planują stworzyć w ich rejonie specjalną "strefę dziedzictwa".

Część mieszkańców hrabstwa ma spore obawy co do inwestycji.

Wiadomości

Życie
7 May 2018
0 Wyświetleń

Supermarkety otwarte w bank holiday

0 Komentarze

Dzisiaj kolejny w tym roku bank holiday. Dla wielu z nas to dzień wolny, który poza odpoczynkiem możemy wykorzystać na większe zakupy. Mamy więc dla Was listę sklepów i godziny, w jakich są dzisiaj otwarte.

Życie
3 May 2018
0 Wyświetleń

Dzisiaj dzień wyborów lokalnych w UK

0 Komentarze

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wybierają dzisiaj swoich lokalnych przedstawicieli. Polacy mieszkający w UK, którzy wcześniej zarejestowali się na liście wyborczej, mają prawo do głosowania w wyborach samorządowych.