Aresztowano mężczyznę w związku z podejrzanym przedmiotem znalezionym w aucie

Dzisiaj rano policja z Leiester aresztowała mężczyznę po tym, jak w jego aucie znaleziono podejrzany przedmiot.
Na Huntingdon Road, przy Gypsy Lane około 8:30 wezwano służby ratunkowe. Teren w odległości 50 metrów od samochodu ogrodzono kordonem policyjnym. Ludzi z tego terenu ewakuowano z domów.

Oświadczenie Leicestershire Police w tej sprawie podaje: "26-latek z Leicester został aresztowany przez policję w związku z podejrzanym przedmiotem znalezionym w jego aucie na Huntingdon Road, Leicester dzisiaj rano (poniedziałek 4 czerwca).

Teren wokół samochodu pozostanie odgrodzony na czas prac techników z Explosive Ordinance Disposal unit (EOD), którzy będą przygotowywać się do zbadania przedmiotu. Domy w promieniu 50 metrów od samochodu na Huntingdon Road zostały ewakuowane. Dla ewakuowanych osób, które nie mogą w tym czasie pozostać u przyjaciół lub rodziny utworzono tymczasowe miejsce pobytu w Northfields Neighbourhood Centre na Brighton Road (LE5 0HA).

Dwie okoliczne szkoły Northfield House Primary Academy i Wyvern Primary są poza strefą ewakuacyjną i działania policji ich nie dotyczą. Nie zmienią się także godziny odbioru dzieci z tych szkół, jednak rodzice mieszkający w strefie objętym ewakuacją nie będą mogli wrócić z dziećmi do domu, dopóki strefa nie zostanie uznana za bezpieczną"

Photo: Leicester Police

Wiadomości

Życie
7 May 2018
7 Wyświetleń

Supermarkety otwarte w bank holiday

7 Komentarze

Dzisiaj kolejny w tym roku bank holiday. Dla wielu z nas to dzień wolny, który poza odpoczynkiem możemy wykorzystać na większe zakupy. Mamy więc dla Was listę sklepów i godziny, w jakich są dzisiaj otwarte.

Życie
3 May 2018
11 Wyświetleń

Dzisiaj dzień wyborów lokalnych w UK

11 Komentarze

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wybierają dzisiaj swoich lokalnych przedstawicieli. Polacy mieszkający w UK, którzy wcześniej zarejestowali się na liście wyborczej, mają prawo do głosowania w wyborach samorządowych.